Postavy a herci

Jiří Lábus

Jiří Lábus
Hospodský

Pan hospodský býval vyšetřovatelem Stb… po převratu si za peníze vydělané u sboru koupil hospodu… a stal se, navzdory své podezíravé a uzavřené povaze, hospodským … je sám se sebou vyrovnaný a spokojený… dokud se nezjeví dědkové, kteří se s ním za účelem pomsty skamarádí…
HRAJE ho Jiří Lábus – kterému za to vřele děkujeme.

Vratislav Brabenec

Vratislav Brabenec
Muzikant

Příslušník původní generace českých mániček, saxofonista, který nikdy nehrál v žádné kapele, ale seděl za to, že pořizoval nahrávky jiným … je z dědků nejstarší a nejchytřejší, takže by rád velel, kdyby ho nechali.

HRAJE ho Vratislav Brabenec – saxofonista The Plastic People of The Universe, básník, spisovatel…

Jiří Vymětal

Jiří Vymětal
Cirkusák

Čistá, jednoduchá duše, opatrovník a krmič cirkusové zvěře. To, že se rád o někoho stará se projeví v příchylnosti k lehké holce. Jako jediný má nápady, jak se pomstít hospodskému – pitomé. Seděl za to, že z cest s cirkusem pašoval kontraband ze západu… „až ho jednou chytli i s paklem zakázanejch knížek, a eště divnejch…“
HRAJE ho Jiří Vymětal – celý svůj vědomý život se věnuje amatérskému divadlu

Jozef Polievka

Jozef Polievka
Zloděj

Obyčajný zloděj, který byl nasazený do cely k Muzikantovi s Cirkusákem, aby na ně donášel…
„ale vykašlal sa na to a dostal po papuli, tak isto jako oni…“
Je z partičky nejčipernější… aspoň, co se ženských týká.

HRAJE ho Jožo Polievka – lesník na penzi, celoživotní entertainer a amatérský herec… cigaretový žonglér.

Nikol Fischerová

Nikol Fischerová
Holka

Pouliční holka, kterou vidíme trávit život s cigárem v puse, opřenou o staré, zrušené kino… dokud ji nevysvobodí romantický Cirkusák. A i když se pak projeví jako lehce vypočítavá…  stane se tím, kdo donutí dědky k zamyšlení… a nabídne jim řešení, které by mohlo být universální.
HRAJE ji Nikol Fischerová – vystudovaná herečka z JAMU, která se také potuluje po barech s kytarou a zpívá vlastní písně.